ویدیووال و کاربرد آنها

ویدیووال چیست؟

وقتی نام سیستم ویدیووال (video Wall) را میشنوید چه تصوری در ذهنتان به وجود می آید؟ آیا از کارایی این سیستم ها اطلاعی دارید ؟

آیا تا به حال به تکنولوژی های کنترلی ویدیووال توجه کرده اید که چگونه صفحه نمایش ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کند؟

یا چگونه می توانیم تصاویری که بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود را کنترل کنیم؟

و اینکه چگونه مطالب خود را بر روی صفحه نمایشگر ها به نمایش بگذاریم؟

در واقع باید بگویم که ایجاد یک صفحه نمایش بزرگ بخشی از کار ویدیووال می باشد. ویدئووال به مجموعه از صفحه نمایشگر ها می گویند که در کنار یکدیگر نصب می‌شود و می‌تواند تصاویر با ابعاد دلخواه و شیوه‌های نمایش مختلف را به نمایش بگذارد. چیزی شبیه به قطعات پازل، که با قرار گرفتن در کنار هم یک تصویر واحد را نمایش میدهند.

مهمترین خصوصیت ویدیووال ها صفحه نمایش آن ها می باشد که دارای لبه های بسیار نازک هستند این باعث می‌شود زمانی که دو صفحه نمایش در کنار یکدیگر نصب می شود خط ایجاد شده در تصویر بسیار باریک شود و در کل تصویر دچار مشکل نشود.

ویدئووال

اجزای اصلی یک سیستم ویدیووال

  • صفحه نمایش

صفحه نمایش امکان پخش تصاویر با رزولوشن بالا را برای شما فراهم می کند. صفحه های نمایش ویدیووال مانند کاشی در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند یک صفحه نمایش بزرگ را ایجاد کند.

این صفحه نمایش ها محدوده وسیعی از تکنولوژی ها را شامل می‌شود از جمله ال ای دی و ال سی دی. هر نوع صفحه نمایش قابلیت های متفاوتی با همدیگر  دارند. با توجه به نوع صفحه نمایش و سیستم نصب ویدئووال ها می توان در اشکال مسطح، منحنی و حتی سه بعدی ساخته شود.

  • کنترل کننده ویدیووال

کنترل کننده های ویدئووال  به ما این اجازه را می‌دهد که صفحه نمایش را مدیریت نماییم. محتوایی که قرار است بر روی صفحه نمایش ایجاد گردد را در زمان و مکانی که نمایش داده می شود مدیریت نماییم.

ورودی هایی که به کنترل کننده ویدیووال نصب وصل می شود ازمنبع های مختلفی ممکن است دریافت شود. می‌توانند از دوربین های مداربسته  و یا کامپیوترها برای هر نوع منبعی که می‌خواهیم تصاویر آن را به نمایش بگذاریم باشد بر اساس فرمان هایی که توسط نرم افزار کنترل کننده ویدیووال صادر می شود می توانیم صفحه نمایش را مطابق خواسته خودمان طراحی کنیم. کنترلر به ما اجازه می‌دهد که بتوانیم کلیه صفحه نمایش ویدیوها را به یک صفحه نمایش واقعی و بزرگ تبدیل نماییم.

  • نرم افزار ویدیووال

نرم افزار ویدیووال یک رابط بین سخت افزار و صفحه نمایش می باشد که به شما این امکان را می دهد که هر چه بهتر از صفحه نمایش پیش رو استفاده کرده و بتوان آن را به راحتی کنترل و مدیریت کرد .به این ترتیب در کنار دیگر اجزا، نرم افزارهای ویدیووال نحوه پخش تصاویر را بر روی صفحه نمایش آسان می نمایند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *