pir camera

قابلیت PIR در دوربین مداربسته هایک ویژن

دوریین PIR  چگونه کار میکند؟

می خواهیم در مورد سنسور PIR   صحبت کنیم و چگونگی استفاده این تکنولوژی توسط هایک ویژن در تجهیزاتی که تولید می کند. کلمه PIR  مخفف حروف Passive Infra-Red  می باشد که در اصطلاح به آن دیود مادون قرمز غیر فعال می گویند.

هایک ویژن رهبر تولید کنندگان سیستم های نظارتی در دنیا اقدام به تولید دوربین هایی نموده است که از سنسور های PIR  در آنها استفاده شده است. سنسورهایی PIR که در دوربین های مداربسته هایک ویژن نصب شده است به دوربین ها این امکان را میدهد که حرکت را حس نمایند.

معمولا زمانی که از سنسور های PIR به جهت تشخیص حرکت استفاده می شود که بخواهیم حرکت انسان را نسبت به موجودات دیگر تشخیص بدهیم.PIR  یک سنسور تشخیص حرکت مبتنی بر گرما است که معمولا در دوربین های IP استفاده می شود.

برای اینکه درک کنیم دوربین های هایک ویژن که از سنسور PIR استفاده می کنند،چگونه کار می کند به ادامه مطلب توجه نمایید. دوربین های PIR برخلاف دوربین های دیگر با تشخیص تغییرات در سطح اشعه مادون قرمز کار می کند.

بدن انسان و هر موجود زنده ای دارای گرما است، دوربین های PIR با تغییر در اشعه مادون قرمز، عبور را به وسیله این قابلیت تشخیص میدهند. این سنسور را در دوربین های هایک ویژن از ایجاد آلارم های بیهوده جلوگیری می کند که این امر باعث می شود که موارد واقعی گزارش شود.

دوربین هایی که از سنسور PIR استفاده می کنند می توانند در مکان هایی که نور کم وجود دارد تصاویر با وضوح بالا را تصویربرداری میکنند. دوربین های هایک ویژن مجهز به سنسور PIR می توانند بین اتفاقاتی که رخ میدهد به صورت هوشمند اعلام خطر نمایند.

به طور مثال زمانی که اتفاقی مانند شکستن رخ میدهد،با بازبینی تصاویر می توانیم آن اتفاق را مشاهده نماییم ولی وقتی یک موجود زنده از منطقه مورد نظارت عبور کند، دوربین به صورت هوشمند اعلام خطر می نماید که این اقدام اپراتور سیستم نظارت تصویر را از ورود غیر مجاز مطلع می کند.

هایک ویژن دوربین های پیشرفته PIR خود را با لنز های 2 مگاپیکسلی تولید کرده است که به گرمای تولید شده از بدن موجودات زنده واکنش نشان میدهد.

این ویژگی ها به طور قابل توجهی کیفیت تصاویر ضبط شده و شواهد ویدیویی را برای بررسی و پیگیری بهبود بخشیده است.

ویژگی های کلیدی دوربین های PIR :

تشخیص حرکت مبتنی بر PIR که می توانند تشعشات را تا برد 11 متر تشخیص بدهند.

هشدار نور تابش:

هنگامی که دوربین های PIR تشخیص را ثبت می کنند، نور چشمک زن به طور خودکار برای جلوگیری از ورود مهاجمین احتمالی و جلوگیری از جرم فعال می شود.(این قابلیت در برخی از مدل های دوربین هایک ویژن پشتیبانی می شود).

ویژگی های اسمارت:

هنگامی که دوربین های PIR  به  DVR های سری K هایک ویژن متصل می شوند ویژگی فیلتر کردن آلارم های کاذب را کاهش میدهند.

شما همچنین می توانید سیستم را با توجه به بازه زمانی مشخص فعال و یا غیر فعال نمایید. بطور مثال در هنگام شب ها سیستم فعال و در روز یا عدم حضور در محل سنسور را غیر فعال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *