دوربینAHD

دوربین AHD،با کیفیت اما اقتصادی

AHD مخفف Analog High Definition است که در واقع یک استاندارد جهت انتقال ویدئوهای HD توسط کابل کواکسیال از دوربین های نظارتی به دستگاه DVR می باشد. AHD  از ویدئوهای HD با رزولوشون 720P تا  3MP پشتیبانی می کند.در سیستم نظارت تصویری که بر پایه ی AHD طراحی شده است دوربین های AHD توسط کابل کواکسیال به DVR که آن نیز از نوع AHD می باشد متصل می شوند.همچنین کانکتور های مورد استفاده در این سیستم از نوع BNC می باشد.

سنسور و لنز دوربین AHD

سنسور تصویر مورد استفاده در دوربین های AHD از نوع CMOS می باشد که وظیفه ی تبدیل نور به الکترون را بر عهده دارد.سنسور CMOS ارزانتر از سنسور CCD می باشد.سایز سنسور های مورد استفاده در دوربین های AHD انواع مختلفی را دارد:

“HD-CMOS 1MP-1/4

“HD-CMOS 1.3MP- 1/3

“HD-CMOS 2MP- 1/2.9

“HD-CMOS 3MP- 1/2.7

به طور کلی لنز مورد استفاده در دوربین های AHD به دو شکل ثابت و وری فوکال می باشد.که البته معمولا لنز ثابت 3/6 mm در تمامی دوربین های AHD مورد استفاده قرار می گیرد.لنز های ثابت در سایز های 3/6mm,6mm,8mm,12mm موجود می باشد.لنز واریفوکال با فاصله کانونی متغیر است که در آن طول فاصله کانونی تغییر می کند لنز 2.8 تا 12 میلیمتری در دوربین های AHD varifocal استفاده می شود.

دوربین َAHD

DVR دوربین AHD

ضبط کننده ویدئوی دیجیتال (DVR) دستگاهی الکترونیکی است که ویدئو را در فرمت دیجیتال درهارد دیسک ذخیره می کند.که البته DVR مورد استفاده در سیستم نظارت تصویری مبتنی بر AHD با سایر DVR های آنالوگ و IP فرق دارد.در  AHD DVR فرمت فشرده سازی تصاویر ویدئویی  H.264 و فرمت فشرده سازی صوت G.711 می باشد.

AHD DVR ها از هارد دیسک های “SATA 3.5 پشتیبانی می کنند.تمام DVR های AHD از ورودی استاندارد BNC جهت ضبط ویدئو استفاده می کنند. همچنین جهت پخش ویدئو دو نوع پورت خروجی VGA و HDMI دارند.

آداپتور برق استاندارد AHD DVR ها عبارتند از:

DC 12V/3A – 4CH & 8CH AHD DVR

DC 12V/4A – 16CH AHD DVR

DC 12V/5A – 32CH AHD DVR

 AHD DVR ها از طریق کابل شبکه به سوئیچ یا روتر متصل می شوند و قابلیت مدیریت از راه دور را دارند.

نتیجه گیری

مهم ترین مزیت های این سیستم کیفیت بالاتر نسبت به دوربین های آنالوگ می باشد که با همان کابل های کواکسیال قابل پیاده سازی است.بر فرض مثال اگر شرکتی قصد افزایش کیفیت تصاویر دوربین مداربسته خود را دارد با همان کابل های کواکسیال دوربین های آنالوگ می تواند سیستم AHD را اجرا نماید.فقط نیاز به تعویض دوربین ها و DVR می باشد.البته قابلیت انتقال تصویر در فواصل طولانی تر و هزینه ی کمتر نسبت به دوربین های IP را نیز می توان به عنوان مزیت های دیگر این سیستم بیان کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *