نصب دوربین مداربسته

تعرفه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

تعرفه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و کاهش قیمت دوربین های مداربسته افراد تمایل بیشتری به نصب و بهره برداری از این تجهیزات در محیط های کاری و منازل مسکونی خود دارند. تجهیزات دوربین مداربسته با هر برندی و یا هر مدلی که باشند نیاز به نصب و راه اندازی دارند.

در ابتدا توجه شما را به این نکته جلب میکنیم که بسیار مهم و جدی در مقوله دوربین های مدار بسته و تجهیزات نظارتی است:

معمولا در بازار ایران دو دسته تجهیزات دوربین مداربسته وجود دارد

  • تجهیزات برند و با کیفیت مثل دوربین مداربسته هایک ویژن
  • تجهیزات بی نام و نشان و بی کیفیت

قصد ما  معرفی برند تجهیزات نیست و صرفا جهت اطلاع افراد با مقوله هزینه و تعرفه نصب به این مقاله پرداخته ایم، در هر دو صورت بالا از هر کدام از دسته تجهیزات که خریداری کردید در زمان نصب و راه اندازی از نصاب کارآزموده و فنی استفاده نمایید و پروژه خود را به صورت فنی اجرا کنید.

هزینه نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته به چه صورت برآورد می شود

هزینه نصب  و راه اندازی دوربین مدار بسته با توجه به ابعاد پروژه و متغیر هایی که در آن قرار دارد متفاوت است. نصاب  محترم معمولا هزینه هایی که بابت نصب و راه اندازی دوربین مداربسته از مشتریان خود دریافت می کنند متفاوت است. برخی به صورت درصدی از فاکتور خریداری شده و برخی به صورت نسبت  هر دستگاه دوربین مداربسته مبالغی را مطرح می نماید.

  • هزینه نصب به صورت درصدی از فاکتور خرید تجهیزات

مثلا اگر تجهیزات خریداری شده شما مبلغ 4 میلیون تومان باشد و نصاب از شما مبلغ 20 درصد را برای نصب دریافت نماید شما باید هزینه 800 هزار تومان  بابت نصب و راه اندازی پرداخت نمایید.

  • هزینه نصب و راه اندازی به صورت تعداد دوربین مداربسته

مثلا اگر محلی که می خواهید دوربین مداربسته را نصب کنیم به تعداد 10 دستگاه دوربین نیاز دارشته باشد و نصاب بابت نصب و راه اندازی از شما بابت هر دوربین مبلغ 60 هزار تومان دریافت نماید شما باید مبلغ 600 هزار تومان به او پرداخت نمایید.

امکان دارد در برخی از پروژه های بزرگ که قسمت های کابل کشی، داکت کشی و لوله گذاری دارد هزینه های این موارد به صورت جداگانه از کارفرما دریافت گردد.

اگر خودمان تجهیزات را خریداری نماییم هزینه نصب کمتری باید پرداخت کنیم؟

برخی افراد از ما سوال می کنند که ما خودمان به بازار مراجعه می کنیم و تجهیزات دوربین مداربسته راخریداری می نماییم و سپس برای نصب و راه اندازی از یک نفر نصاب استفاده می کنیم به این صورت هزینه نصب و راه اندازی کمتری را باید پرداخت نماییم.

شاید در واقع به این صورت باشد اما در بازار ایران این کار اشتباه است.

اولا وقتی خودتان تجهیزات را خریداری کنید قیمت بالاتری باید بابت آن پول بدهید چون شما مشتری عادی هستید و نه همکار.

دوما معمولا تجهیزات خریداری شده توسط خودمان که در اختیار نصاب قرار داده میشود پس از نصب اگر درست کار نکنند فردی که تجهیزات را نصب کرده اگر اشتباه کند و مشکلی برای تجهیزات پیش بیاید می تواند بگوید که تجهیزات خریداری شده دارای مشکل بوده و یه این دلیل کار نمی کند.

از همه مهمتر زمانی که تجهیزات را شخصا تهیه نمایید در اصل حاشیه سود نصاب را کاهش داده ایم و نصاب در زمان نصب هزینه بالاتری را از ما درخواست می کند.

در کشور ما به دلیل اینکه معمولا هزینه های خدمات بسیار رقابتی است نصابان گرامی دستمزد خود را در دو بخش از مشتری دریافت می کنند، بخشی را از دریافت سود تجهیزات فروخته شده و بخشی دیگر راه هم از نصب و راه اندازی.

به این نکته توجه نمایید که تجهیزات خریداری شده هرچقدر که با کیفیت و گران باشد و یا اگر قیمت پایین و شاید کیفیت کمی داشته باشد نصب اصولی و بهره برداری صحیح از آن باعث میشود که از هزینه انجام داده شده برای دوربین مداربسته راضی باشیم پس معمولا برای یک نصب و راه اندازی اصولی و با کیفیت حداقل باید بین 30 تا 40 در صد از قیمت تجهیزات خریداری شده را اختصاص بدهیم. یک بار هزینه اصولی به جهت نصب و راه اندازی بهتر است از هزینه های متعدد و شاید کم برای برطرف کردن نصب های ناقص. پس بهتر است اگر قصد خریداری و نصب دوربین مداربسته را داریم هر دوقسمت کار را به شرکت های معتبر واگذار نمایم.

در این بخش  مختصری در مورد هزینه های نصب و راه اندازی برای شما توضیح دادیم به زودی جدول تعرفه های نصب و راه اندازی دوربین مداربسته با قیمت های مصوب برای شما در سایت قرارداده می شود که می توانید از آن به عنوان ملاکی برای برآورد هزینه های نصب استفاده نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *