نرم افزار SADP هایک ویژن

آموزش کاربردی نرم افزارSADP هایک ویژن

نرم افزارSADP ابزار رایگان و ساده هایک ویژن برای جستجوی محصولات هایک ویژن (از جمله دوربین های IP و DVR ها / NVR ها) در شبکه محلی است. نرم افزار  SADP تنها از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی می کند، برای ویندوزهای  مایکروسافت در نسخه های 8.1، ویندوز 8، ویندوز 7، ویندوز 2008 – 32/64 بیتی، ویندوز ایکس پی، ویندوز 2003 – 32 بیتی در دسترس است. نرم افزارSADP علاوه بر جستجو برای دستگاه های هایک ویژن، همچنین می تواند برای اصلاح پارامترهای شبکه دستگاه های هایک ویژن، از جمله تغییر کلمات عبور و یا بازیابی کلمه عبور پیش فرض (زمانی که کاربر رمز عبور را فراموش کرده) استفاده گردد. همچنین می تواند مشکلات با آدرس های IP تکراری (که اغلب پس از اتصال چندین دستگاه جدید اتفاق می افتد) را حتی در همان کلاس شبکه حذف کند.

1.نصب نرم افزارSADP

ابتدا نرم افزارSADP را از اینجا دانلود کنید. پس از دانلود آن بر روی کامپیوتر ، فایل را از حالت Unzip خارج کنید و سپس شروع به نصب کنید. قبل از اجرای برنامه لازم است ابتدا WinPcap را نصب کنید.

 2.جستجو برای دستگاه های فعال

پس از راه اندازی برنامه، نرم افزار SADP به طور خودکار شبکه محلی را اسکن می کند و در نتایج جستجو دستگاه های فعال را در پنجره اصلی نمایش می دهد. فهرست دستگاه های متصل شده جدید هر 15 ثانیه به روز می شود و لیست دستگاه های قطع شده هر 45 ثانیه به روز رسانی می شود. کاربران همچنین می توانند لیست دستگاه های فعال را با استفاده از دکمه [Refresh] به صورت دستی به روز رسانی کنند. پنجره اصلی شامل اطلاعات پایه ای درباره پارامترهای شبکه دستگاه ها مانند نوع دستگاه، آدرس IP، پورت ارتباطی، دروازه، ماسک، آدرس مک و غیره را می باشد.همچنین با کلیک بر [Save as excel]، تمام اطلاعات را می توان به عنوان فایل xls ذخیره  کرد.با این برنامه کاربر به راحتی می تواند به پنجره ورود به سیستم، دستگاه مورد نظر وارد شود، فقط با دو بار کلیک کردن بر روی دستگاه، به طور خودکار از طریق مرورگر وب به پنجره هدایت می شوید.

نرم افزارSADP

3.ثبت دستگاههای فعال هایک ویژن در نرم افزارSADP

NVR های هایک ویژن با نسخه سیستم عامل بالاتر از V3.3.0 و دوربین های دارای نسخه سیستم عامل بالای V5.3.0 که برای اولین بار به شبکه متصل می شوند، توسط نرم افزارSADP به عنوان “غیرفعال” شناسایی می شوند. این موضوع برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز توسط هایک ویژن در نظر گرفته شده است. برای فعال کردن یک دستگاه، کاربر باید یک رمز عبور جدید برای حساب “admin” تنظیم کند. این کار را می توان از طریق یک مرورگر وب در اولین ورود به سیستم، از طریق نرم افزارSADP یا به طور مستقیم از NVR انجام داد. برای فعال کردن یک دستگاه با استفاده از نرم افزارSADP باید:

در نرم افزار SADP یک دستگاه غیر فعال (یا چند دستگاه غیر فعال که باید همزمان با یک رمز عبور فعال شوند) را انتخاب کنید.یک رمز عبور جدید وارد کنید و آن را با دکمه OK تأیید کنید.

نرم افزارSADP به طور خودکار پیچیدگی رمز عبور وارد شده را بررسی و نمایش می دهد. گذرواژه قوی باید از 8 تا 16 کاراکتر تشکیل شده باشد که بین آنها باید حداقل سه نوع زیر وجود داشته باشد: رقم، حروف کوچک، حروف بزرگ، حروف خاص.

ثبت دستگاههای فعال هایک ویژن در نرم افزارSADP

4.تغییر پارامترهای شبکه یک دستگاه در نرم افزارSADP

برای تغییر پارامترهای شبکه یک دستگاه، کاربر باید از لیست موجود ، دستگاه هایک ویژن مورد نظر را انتخاب کنید که از لحاظ پارامترهای شبکه اصلاح شود (لیست پارامترهای موجود در سمت راست پنجره نمایش داده می شود). در مورد انتخاب DHCP (سرویس DHCP باید توسط دستگاه و روتر پشتیبانی شود) تغییرات احتمالی محدود به پورت SDK (به طور پیش فرض: 8000) و پورت HTTP (به طور پیش فرض 80) است. پارامترهای دیگر شبکه (مانند آدرس آی پی، ماسک، دروازه) توسط سرور DHCP به طور خودکار تعیین می شوند.

اگر سرویس DHCPدر شبکه فعال نیست، کاربر می تواند تمام پارامترهای دستی را تغییر دهد (آدرس آی پی، ماسک، گیت وی و غیره) برای تایید تغییرات، رمز عبور دستگاه را وارد کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

تغییر پارامترهای شبکه یک دستگاه

کاربر همچنین می تواند پارامترهای شبکه چندین دستگاه را به طور همزمان تغییر دهد. برای انجام اصلاح دسته ای پارامترهای شبکه، باید:

  • بر روی یک دستگاه کلیک کنید و ماوس را روی آن ها بکشید.
  • در قسمت سمت راست پنجره پیکربندی، آدرس IP اولیه را وارد کنید (برای مثال، با سه دستگاه و شروع IP Address 192.168.1.64 وارد آدرس بعدی 192.168.1.65 و 192.168.1.66 خواهد شد)
  • به صورت اختیاری گزینه “فعال کردن DHCP را علامت بزنید تا آدرس IP ها، ماسک ها، گیت وی را به طور خودکار اختصاص دهید.برای تأیید تغییرات، رمز عبور دستگاه را وارد کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

تغییر پارامترهای شبکه یک دستگاه به صورت دسته ای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *